Reťaz

Rozvedená Rachel Kleinová sa ocitne v hľadáčiku geniálnych zločincov. Ak chce zachrániť svoju jedinú dcéru, musí spáchať ťažký zločin.
Každý rodič to pozná - ráno odvezie dieťa na zastávku a venuje sa iným povinnostiam. Stačí však jeden hovor z neznámeho čísla a všetko sa razom zmení. Neznáma žena Rachel oznámi, že jej dcéra Kylie je spútaná na zadnom sedadle a smeruje na neznáme miesto. Ak ju chce ešte niekedy vidieť, musí do bodky dodržať inštrukcie, zaplatiť výkupné a uniesť ďalšie dieťa. Nie je to obyčajný únos - aj volajúca je matka, a ak sama neurobí, čo jej prikázali, príde o syna.
Nie ste prvá a ani posledná. Odteraz je Rachel ohnivkom reťaze, nekonečnej dômysel¬nej postupnosti, ktorá robí z obetí zločincov a niekoho ďalšieho rozprávkovým boháčom. Pravidlá sú jednoduché, morálny tlak neznesiteľný, postup prostý: zožeňte peniaze, náj¬dite obeť a potom urobte, čo ste ešte pred dvadsiatimi štyrmi hodinami považovali za nemožné. Reťaz vie, že rodičia spravia pre svoje dieťa čokoľvek. A únos je iba začiatok.

Z anglického originálu The Chain (Mulholland Books, New York 2019) preložil Matúš Kyčina.
Verše preložila Jana Kantorová-Báliková.

Autor: Adrian McKinty
Vyd. značka: IKAR
Počet strán: 368
Väzba: Knihy viazané
Rok vydania: 2020 

12,50 € 13,90 €